Spolupráce

Spolupráce s dalšími soubory

Činnost Collegia hortensis obohacuje spolupráce s hudebníky mnoha dalších uměleckých souborů. Instrumentální sekci Collegia hortensis tvoří především členové Severočeské filharmonie Teplice a Severočeského divadla opery a baletu Ústí nad Labem. Při rozsáhlých projektech Collegium hortensis využívá podpory celých podobně orientovaných ansámblů, jakými jsou například Bendův komorní orchestr nebo Bläserkollegium Dresden.

Nejdůležitějším uměleckým partnerem Collegia hortensis se v posledních letech stal orchestr Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Společné koncerty jsou pro Collegium uměleckými vrcholy jeho aktivit, ale také ho zavedly na mnohá výjimečná pódia včetně Pražského hradu. Jedním ze společensky nejvýznamnějších počinů se stal v roce 2015 vánoční koncert ve Španělském sále pro prezidenta republiky.

Z iniciativy Trautzlovy umělecké společnosti vznikl projekt Spojených sborů Podkrušnohoří. Jeho organizačním i interpretačním jádrem je Collegium hortensis, ale díky desítce dalších sborů se podařilo realizovat projekty, jakým byla například Symfonia in honorem Jakobi Trautzli. Tu k významnému výročí města Oseka zkomponoval dirigent Jan Zástěra a na dvě stě padesát interpretů dílo předvedlo stovkám posluchačů v klášterním kostele v Oseku a v chrámu sv. Víta v Praze.

Komentáře jsou uzavřeny.